Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) Nedir?

Amazon Brand Registry - Marka Kaydı

Amazon Marka Kaydı, fikri mülkiyet haklarınızı korumanıza ve Amazon'daki müşteriler için doğru ve güvenilir bir deneyim sunmanıza olanak sağlayan Amazon'un ücretsiz bir servisidir.

Amazon marka kaydı yapabilmeniz için, marka kaydı yapmak istediğiniz ülkede tescil edilmiş bir markanız olması gerekmektedir.

Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) Yapılabilen Ülkeler

Amazon Brand Registry - Marka Kaydı

Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, İspanya, Birleşik Krallık, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Singapur, Hollanda, Suudi Arabistan.

Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) İçin Kabul Edilen Ticari Marka Ofisleri

Halen ABD, Brezilya, Kanada, Meksika, Avustralya, Hindistan, Japonya, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Birleşik Krallık, Singapur, Avrupa Birliği, Suudi Arabistan Krallığı, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri devlet ticari marka ofisleri tarafından sağlanan ticari markaları kabul etmektedir.

Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) İçin Gerekli Koşullar

Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) için başvuru marka sahibi tarafından yapılmalıdır. Başvuru sonrasında Amazon gerekli kontrolleri yapacak ve başvuru sahibinin Amazon'un talep ettiği koşulları sağlaması durumunda marka kaydını onaylayacaktır.

Amazon Marka Kaydı programına başvurmanız için gerekli koşullar;

  • Marka kaydı başvurusunda bulunduğunuz ülkede Ürünlerinizde veya ambalajınızda görünen ve markanızı temsil eden aktif tescilli ticari markaya sahip olmalısınız.
  • Ticari marka için hak sahibi olduğunuzu doğrulayabilmelisiniz.
  • Bir Amazon hesabına sahip olmalısınız. Mevcut bir Amazon hesabını (Vendor veya Seller Central ile ilişkili kimlik bilgilerini) kullanabilir veya ücretsiz olarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) İçin Gerekli Belgeler

Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) İçin Gerekli Belgeleri öğrenmek için Temel Amazon Satıcı Eğitimi programımızda yer alan Amazon'da satış için marka tescili, barkod ve Amazon Brand Registry (Modül 5) eğitimimize kaydolabilirsiniz.

"Amazon'da satış için marka tescili, barkod ve Amazon Brand Registry" eğitimi ile Amazon'da markanızı korumak için gerekli tüm bilgilere ulaşacaksınız.

Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) Hizmeti

Amazon Brand Registry (Amazon Marka Kaydı) işlemlerinizi sizin adınıza yapmamızı isterseniz, Amazon Marka Kaydı hizmetimizi satın alabilirsiniz. Marka kaydı yapmak istediğiniz herbir ülke için bu hizmeti satın alabilirsiniz.

Bu hizmetimiz ile ilgili size teklif göndermemizi ister misiniz?

Mesajınızı aldık. En skısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz.