EĞİTİMLER

Eğitim Programlarımıza katılan tüm katılımcılara Netpoint London Eğitim Sertifikası verilir.


Birleşik Krallık’ta Online Satış Yapmaya Nasıl Başlanır?

Bu eğitimin amacı Birleşik Krallık’ta yaşayan ve tek başına online satış yapmak isteyenlerin aklındaki NASIL sorularının tamamına cevap bulmalarını sağlamaktır.

Eğitimde aldığınız bilgiler sayesinde online satışa başlamanın sizin için uygun olup olmadığına karar verebilecek, online satış yapmak için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu, işe başlamak için ne kadar para harcamanız gerektiğini ve online satış yaparak nasıl para kazanabileceğinizi öğreneceksiniz.

BİREYSEL


Birleşik Krallık’ta Online Satış Yapmak İçin Şirket Kurmak

Bu eğitimin amacı Birleşik Krallık’ta online satış yapmak isteyenler için şirket kurulumu, banka hesabı açılması, Türkiye'de ihracat desteklerinden faydalanmak, Birleşik Krallık vergi mevzuatı hakkında bilgiler vermektir. Türkiye'de veya Birleşik Krallık'ta yaşayanlara yönelik bilgilerin yer aldığı eğitimde alacağınız bilgiler sayesinde online satışa başlamadan önce hangi hazırlıkları yapmanız gerektiğini, ne gibi maliyetlerle karşılaşacağınızı öğreneceksiniz.

BİREYSEL


Amazon ve Ebay'de Satacak Ürünler Bulmak

Bu eğitimin amacı online satış yapmak isteyenler için doğru ürünü bulma yöntemleri, ürün tedarik ve lojistik seçenekleri, gümrük ve depolama hizmetleri hakkında bilgiler vermektir.

Alibaba'yı kullanarak Çin'den ürün tedarik etmek, Türkiye'den ürün tedarik etmek, kendi yaptığınız el yapımı ürünleri satmak, kişiselleştirilmiş ürünler satmak, Birleşik Krallığa ürün ithal etmek ve Türkiye'den doğrudan müşteriye ürünler göndermek gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bu eğitimde bulacaksınız.

BİREYSEL


Online Satış Kanalları (Amazon, Ebay, ETSY, Shopify)

Bu eğitimin amacı online satış yapmak isteyenler için satış kanalları hakkında bilgiler vermek, kendi satıcı hesaplarını ve websitelerini nasıl açabilecek hakkında temel bilgiler vermektir. Amazon FBA, Ebay, ETSY pazaryerlerinde satıcı hesabı açmak, Shopify ile kendi websitenizi kurmak, kendi SEO çalışmanızı yapmak ve Google reklamlarınızı yönetmek ile ilgili bilgilere bu eğitim sonrasında sahip olacaksınız.

BİREYSEL


Amazon FBA ile Satışa Başlamak

Bu eğitimin amacı Amazon FBA ile deposuz satış yapmak isteyenlere tüm aşamalarıyla Amazon'da nasıl satışa başlanabileceğini öğretmektir.

BİREYSEL


Ebay'de Satışa Başlamak

Bu eğitimin amacı Ebay ile satış yapmak isteyenlere tüm aşamalarıyla Ebay'de nasıl satışa başlanabileceğini öğretmektir.

BİREYSEL


Shopify ile Kendi Websitenizi Kurmak - SEO

Bu eğitimin sonunda Shopify ile kendi websitenizi nasıl kuracağınızı ve SEO çalışmasını nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

BİREYSEL

Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları


Amazon Avrupa'da satıcı hesabı açmak için neye ihtiyacım var?
Türkiye'de kurulu bir şirketiniz ve bir banka hesabınızın olması yeterli. Yurt dışında şirket kurmanıza ve banka hesabı açmanıza gerekmiyor. Eğer Birleşik Krallık'ta bir şirket kurmak isterseniz, kurulum ve banka hesabı açılması konusunda bizden destek alabilirsiniz.
Amazon İngiltere'de (amazon.co.uk) aylık KDV dahil £30 ödeyerek profesyonel bir satıcı hesabı açabilirsiniz. Satıcı hesabınızı kendiniz de açabilirsiniz. Ancak; gireceğiniz yanlış bir bilgi hesabınızın açılmasını geciktirebilir veya hesabınız bir daha aynı şirket üzerinden açamayacak şekilde askıya alınabilir. Tecrübeli bir danışmanlık şirketi olarak sizin için açacağımız Amazon satıcı hesabı sayesinde ileride yaşayacağınız performans kayıplarını ve sorunları engelleyeceğiz.
Amazon'da satış yapmak ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu sorabileceğiniz bir hizmettir. Sizin soracağınız soruları cevaplıyor, bilmeniz gereken tüm bilgileri veriyoruz. Sizin için yapacağımız satın analizleri ve hazırlayacağımız pazara giriş raporu sayesinde Amazon Avrupa'da satışa başlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere ulaşacaksınız.
Amazon'da satmayı düşündüğünüz ürünlerin benzerleri kaç adet atıyor, Amazon maliyetleri nedir, FBA ile satacaksanız Amazon deposuna kaç adet ürün göndermeniz gerekir? Bu soruların cevabını satış analiziyle alacaksınız. Böylelikle Amazon'da satmayı planladığınız ürünleri seçerken daha doğru karar verebileceksiniz.
Amazon'a ürün listemelek yani Amazon'a ürün eklemek "Amazon listing" olarak adlandırılır. Bu sayfayı ne kadar doğru hazırlarsanız, Amazon içerisinden ve Google'dan çok daha fazla sayıda potansiyel müşteriyi sayfanıza çekersiniz. Ürün sayfanızın doğru hazırlanması ve SEO çalışmasının yapılması ürünlerinizin satış adetlerini de artıracaktır.
Amazon FBA deposuz satış sistemidir. Ürünlerinizi hazırlayıp, doğru etiketleme yaptıktan sonra Amazon lojistk merkezine gönderirsiniz. Ürünler Amazon lojistik merkesine girdikten sonra satışa başlar. Satılan ürünler müşteriye Amazon çalışanları tarafından gönderilir. İade olması durumunda Amazon tarafından iade alınır. Bu sürecin yönetiminin doğru yapılması için Murat Buyurgan'ın kendi Amazon FBA satış tecrübelerini aktaracağı danışmanlık hizmetinden faydalanacaksınız.
Amazon FBA için ürünlerinize yapıştıracağınız etiketlerin hazırlanması ve ürünlerin Amazon deposuna gönderilmesi için yapılası gerekenleri detaylı bir şekilde size anlatacağız. Proje çalışmalarında barkod etiketlerin oluşturulması ve ürünlerin üzerine yapıştırlmak üzere PDF dökümanı haline getirilmesini biz yapacağız.
İngiltere'ye ürünlerinizi ithal etmek için İngiltere'de EORI belgesine ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca Birleşik Krallık'ta HMRC'ye (Vergi dairesi) VAT(KDV) kaydı yaptırmanız gerekebilir. Tüm bu işlemleri nasıl yapacağınızı pazara giriş raporunda anlatacağız. Proje çalışması yapılması durumunda tüm işlemlerinizi ekibimiz sizin adınıza yürütecek.
Birleşik Krallık'ta Amazon.co.uk'de satacağınız ürünler için marka tesciline ihtiyacınız yoktur. Ancak marka tescili satıcı hesabınızın gelişmesi ve rakip ürünlerin önüne geçilebilmesi için avantaj sağlar. Tüm bu işlemleri nasıl yapacağınızı pazara giriş raporunda anlatacağız. Proje çalışması yapılması durumunda tüm işlemlerinizi ekibimiz sizin adınıza yürütecek.
Amazon'a ekleyeceğiniz her ürünün bir EAN numarası olması gerekir. Eğer kendi markanızla bir ürün ekleyecekseniz EAN numaranız olmalıdır. Bu sayede barkod etiketleri oluşturabilirsinz. Tüm bu işlemleri nasıl yapacağınızı pazara giriş raporunda anlatacağız. Proje çalışması yapılması durumunda tüm işlemlerinizi ekibimiz sizin adınıza yürütecek.
Ürünlerin farklı bir ülkeye girmesi, o ülkeye ithak edilmesi anlamına gelmektedir. Türkiye'den yapılan ihracat, Birleşik Krallığa Türkiye'de ithalat yapmanız anlamına gelmektedir. Tüm bu işlemleri nasıl yapacağınızı pazara giriş raporunda anlatacağız.

Lojistik için hava yolu, kara yolu ve deniz yolu seçenekleri bulunmaktadır. İlk başlangıçta kara veya hava yolu ile lojistik yapılacaktır.

Bu konuda çalışabileceğiniz firmalar ve çalışma fiyatları pazara giriş raporunda yer almaktadır. Proje çalışması yapılması durumunda Birleşik Krallığa ithalat için tüm işlemlerinizi ekibimiz sizin adınıza yürütecek.