Türkiye'de faaliyet gösteren şirketinle, yurt dışında şirket kurmadan ve banka hesabı açmadan, aylık sadece £30 ödeyerek İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'da yani 5 farklı ülkede Amazon satıcı hesabı açabilirsin!

Amazon Avrupa'da Satışa Benimle Başlamaya Ne Dersin?

Murat Buyurgan ile Amazon Avrupa'da Satış Özel Danışmanlık Paketi

20 yılı aşan dijital girişimcilik ve Amazon FBA ile Avrupa'da deposuz satış konusunda tecrübelerimden faydalanarak Amazon satıcı hesabını Avrupa'da açmak, FBA ile deposuz satışa başlamak, lojistik, vergi ve tüm yasal konularda tecrübelerimden faydalanmaya ne dersin?

Ödemenizi banka yoluyla yapmak isterseniz hesap bilgilerimiz: NETPOINT LONDON LTD , Natwest Bank, Şube Kodu (Sort Code) 51-50-10, Hesap Numarası: 66276136, IBAN: GB36NWBK51501066276136, IBAN BIC: NWBKGB2L.

Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları


Amazon Avrupa'da satıcı hesabı açmak için neye ihtiyacım var?
Türkiye'de kurulu bir şirketiniz ve bir banka hesabınızın olması yeterli. Yurt dışında şirket kurmanıza ve banka hesabı açmanıza gerek yok.
Amazon İngiltere'de (amazon.co.uk) aylık KDV dahil £30 ödeyereke profesyonel bir satıcı hesabı açabilirsiniz. Satıcı hesabınızı kendiniz de açabilirsiniz. Ancak; gireceğiniz yanlış bir bilgi hesabınızın açılmasını geciktirebilir veya hesabınızı askıya alınabilir. Tecrübeli bir Amazon FBA satıcısı ve danışmanlık şirketi olarak sizin için açacağımız Amazon satıcı hesabı sayesinde ilerde yaşayacağınız performans kayıplarını ve sorunları engelleyeceğiz.
Satıcı hesabınızı açtıktan sonra her hafta 1 saatlik görüşmeler yapacağız. Sizin soracağınız soruları cevaplayacağım. Ayrıca satıcı hesabınızı geliştirmek için ilk4 haftada ihtiyaç duyacağınız bilgileri sizinle paylaşacağız. 4 hafta içerisinde toplam 4 saatlikg görüşme ile danışmanlık hizmetini Murat Buyurgan'dan alacaksınız.
Eğer satacağınız ürünler size aitse, yani başka bir firmadan satın almayacaksanız, ürünler satıldıkça Türkiye'den kendi deponuzdan ürünleri müşteriye gönderecekseniz, satış analizi yaptırmayabilirsiniz.
Eğer satacağınız ürünleri başka bir firmadan tedarik edecekseniz veya FBA ile Amazon'da deposuz satış yapacaksanız, mutlaka satış analizi yaptırmanız gerekir. Amazon'da satmayı düşündüğünüz ürünlerin benzerleri kaç adet atıyor, Amazon maliyetleri nedir, FBA ile satacaksanız Amazon deposuna kaç adet ürün göndermeniz gerekir? Bu soruların cevabını satış analiziyle alacaksınız. Böylelikle satacağınız ürünleri seçerken daha doğru bir seçim yapabileceksiniz.
Amazon'da ürününüzün yer aldığı sayfa listing olarak adlandırılır. Bu sayfayı ne kadar doğru hazırlarsanız, Amazon içerisinden ve Google'dan çok daha fazla sayıda potansiye müşteriyi sayfanıza çekersiniz. Ürün sayfanızın doğru hazırlanması ve optimize edilmesi, ürünlerinizin satış miktarını da artıracaktır.
Amazon FBA deposuz satış sistemidir. Ürünlerinizi hazırlayıp, doğru etiketleme yaptıktan sonra Amazon deposuna gönderirsiniz. Ürünler Amazon deposuna girdikten sonra satışa başlar. Satılan ürünler müşteriye Amazon çalışanları tarafından gönderilir. İade olması durumunda Amazon tarafından iade alınır. Bu sürecin yönetiminin doğru yapılması için Murat Buyurgan'ın kendi Amazon FBA satış tecrübelerini aktaracağı danışmanlık hizmetinden faydalanacaksınız.
Amazon FBA için ürünlerinize yapıştıracağınız etiketlerin hazırlanması ve ürünlerin Amazon deposuna gönderilmesi için yapılası gerekenleri detaylı bir şekilde size anlatacağız. Gerektiği durumlarda uygulamasını ekibimiz yapacak.
İngiltere'ye ürünlerinizi ithal etmek için İngiltere'de EORI belgesine ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca Birleşik Krallık'ta HMRC'ye KDV yani VAT kaydı yaptırmanız gerekir. Tüm bu işlemleri ekibimiz sizin için yapacak.